Dějiny temné i tajemné

Záhadné české zločiny

Jaroslav Krupka

Záhady, zločiny a soudní procesy, které změnily chod českých dějin

Kterou vraždu z české historie obestírá nejvíce záhad? S čím ve skutečnosti experimentoval alchymista Edward Kelley ve Faustově domě? Co se stalo v Suchém Dole, kde se po údajném zjevení Panny Marie odehrála dosud neobjasněná vražda? Jaké měl motivy nejnebezpečnější český sériový zabiják Václav Mrázek? Chcete znát celý příběh známého lupiče Jana Jiřího Grasela? To všechno a mnohem víc se dozvíte v pohlcující sbírce temných i tajemných příběhů, které otřásly českou historií. Publikaci doplňují dobové fotografie nebo obrázky.

Jaroslav Krupka pracuje jako redaktor vydavatelství regionálních deníků Vltava Labe Media, kde se věnuje zejména české a světové historii, ale také vědeckým tématům a odhalování falešných zpráv.

Číst více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji
Dějiny nejsou nuda!

Dějiny nejsou nuda!

Akce nastole

O tom jsme se přesvědčili na křtu knihy Dějiny temné i tajemné autora Jaroslava Krupky, který nám prozradil, ze kterého příběhu z knihy mu naskočila husí kůže nebo taky to, jestli má přes všechna pátrání o tajemných příbězích české historie klidné spaní.

Číst více

Detailní informace

Počet stran 216
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 21.03.2024
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,448 kg
Jazyk čeština
EAN 9788074480904
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

O autorovi

Jaroslav Krupka Jaroslav Krupka

Jaroslav Krupka


Vystudoval obory Masová komunikace a Žurnalistika na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Během studií přispíval do časopisů Kinorevue, Tvar, Mladý svět a Týden. Od roku 1994 pracoval v časopisu Strategie zaměřeném na masovou komunikaci, kde postupně působil jako redaktor, editor a vedoucí příloh. Několik let byl také redaktorem a editorem Lidových novin a zástupcem šéfredaktora odborného časopisu Marketing & Media a internetového webu Médiář. V roce 2017 nastoupil do vydavatelství regionálních deníků Vltava Labe Media, kde se věnuje zejména české a světové historii, ale také vědeckým tématům a odhalování falešných zpráv. Při psaní o známých nebo odvrácených stránkách dějin mu hodně pomáhají i jeho celoživotní koníčky, scénický šerm a historické vojenství.

Zobrazit profil autora