O nakladatelství nastole

Nakladatelství nastole vám servíruje aktuální trendy v knižním balení. Naše knihy ladíme k dokonalosti a jsme neustále hladoví po nových tématech. Tajemstvím jsou jednoduché a kvalitní suroviny: autentické zkušenosti autorů, jejich nevšední životní cesty, události hýbající světem a důsledná redakční práce, která má ten správný říz. Věci na stole jsou čitelné díky své přímočarosti: talíř, nůž, váza, šálek kávy nebo čaje. A knihy. Možná čekají na někoho, kdo zrovna půjde kolem a sáhne po nich. Jsou tady – na stole – spíše než v knihovně, protože už se někdo zakousl do jejich příběhu? Připravujeme a obměňujeme knižní hostinu, jejíž chody vás nepřestanou bavit. V menu najdete texty známých cestovatelů, novinářů, umělců, influencerů, sportovců, koučů a specialistů na moderní životní styl. Cílem naší produkce je pestrost, aktuálnost a vydatný čtenářský zážitek.

Redakce

Hanka Hozová
šéfredaktorka

Nikdy jsem nebyla typický knihomol, který pořád leží v knížkách a život kolem jej moc nezajímá. Četla jsem sice hodně, ale hlavně proto, abych se naopak o životě dozvěděla víc – o tom, jak žijí druzí, jak si poradí s každodenními problémy, o čem sní… Přečetla jsem, co se dalo, a teď se snažím zařídit, aby se dalo přečíst i to, co se zatím ještě přečíst nedá. Takže se pídím po lidech, kteří podle mého názoru mají co říct, a snažím se je přimět k tomu, aby to „hodili na papír“. Všechno toto dělám, protože věřím, že si třeba někdo ve správný čas přečte ta správná slova a jeho život se změní k lepšímu. A to se děje, a tak mám ze své práce radost.

Kromě práce v úžasném týmu nakladatelství nastole k životu potřebuji svoji rodinu – manžela, dvě dcery a fenku Frídu Hozovou. Když je volno, nejraději vyrážím do přírody na výlety. Nejčastěji chodím, ale občas vytáhnu i kolo, lyže, běžky nebo brusle. Mám hodně přátel a ráda si na ně udělám čas.

Kateřina Janebová
manažerka redakce

Moje cesta do redakce nastole vedla přes marketingové oddělení Albatros Media, kde jsem se na pozici brand manažerky starala o propagaci knížek, plánovala křty, autogramiády a komunikovala s autory. Tehdy mi do cesty vstoupila šéfredaktorka Hanka – zafungovala mezi námi chemie, a tak jsem přešla na „druhý břeh“ a pracuji přímo v redakci. Moje práce je velmi kreativní a rozmanitá. Vymýšlím různé knižní projekty, sleduji trendy a zajímavé osobnosti, jsem u úplného začátku vzniku knihy. A pak jen přihlížím, jak se kniha připravuje, než ji s největší péčí a láskou s kolegyněmi z redakce vypipláme a pošleme do světa. 😊

Jsem komunikativní, přátelská, ukecaná. Chci mít o všem přehled, takže vášnivě ráda čtu, vzdělávám se, navštěvuji divadla, kina, výstavy… Všude chodím pěšky, miluji výlety s rodinou, v létě kolo, v zimě lyže a v poslední době jsem propadla józe.

Ivana Auingerová
literární redaktorka

Práci redaktorky považuji za svého velkého koníčka, takže ji bez náznaku vyhoření nadšeně vykonávám již od roku 2000. Baví mě spolupráce s autory, protože se pokaždé jedná o setkání se zajímavými lidmi. Snažím se jim vycházet vstříc, aby knihy co nejvíc naplňovaly jejich představy, jen tak pak autoři mohou být na své dílo náležitě pyšní.

S radostí připravuji knihy jakéhokoli žánru, ráda mám populárně-naučná témata, zejména z oblasti zdraví, zdravého životního stylu, sportu, fitness a výživy.

Tuším, že jsem byla obdařena smyslem pro humor a zřejmě i nevyčerpatelným optimismem. Mám ráda přírodu a hory, které brázdím na kole, na běžkách či jen tak v pohorkách. K životu potřebuji rodinu, dlouholetá přátelství, dobré mezilidské vztahy. A knihy.

Jarmila Frejtichová
literární redaktorka

Odmalička jsem byla vášnivá čtenářka, četla jsem vše, co mi přišlo pod ruku. Díky tomu vnímám svět jako neuvěřitelně pestré místo, kde se může stát cokoliv – a realita života mě v tom jen utvrzuje. Po studiích mě přitáhl svět médií a řadu let jsem pracovala jako novinářka. Vedla jsem tři časopisy a své tvůrčí ambice realizovala psaním úvodníků. Po 25 letech jsem měla pocit, že vše podstatné jsem už světu sdělila, a usoudila jsem, že je nejvyšší čas změnit profesi. Takže ve věku víc než zralém jsem nastoupila jako elévka v knižním vydavatelství, kde se už devět let snažím čtenářům zprostředkovat setkání se zajímavými, chytrými a inspirujícími lidmi. A moc mě to baví.

Petra Kryštofová
literární redaktorka

Knihám jsem propadla už v mládí. Četla jsem doma, ve škole, po škole, v parku, ve vlaku, občas dokonce i při chůzi. Pokud jsem zrovna nehltala příběhy na stránkách ransomovek, snila jsem o tom, že jednou budu kolem sebe mít partu dětí a brázdit jezero na plachetnici.

Do nakladatelského domu Albatros Media jsem přišla začátkem roku 2015 a moje knižní vášeň zde nabyla nových rozměrů – čtu, edituji, hledám, vymýšlím, tvořím a občas se i spolupodílím na psaní knih. Jsem součástí skvělého týmu redakce nastole a setkávám se s inspirativními autory.

Kromě knih potřebuji ke spokojenému životu hodně čerstvého vzduchu, slunce a přírodu. Ráda zajdu do divadla, miluji jazz, fotografii, přátele a hlavně svou velkou rodinu.

Markéta Kyzlinková
literární redaktorka

V redakci nastole jsem služebně nejmladší a tato práce mě potkala v době, kdy jsem zrovna vyhlížela profesní změnu. Ke knihám, psaní a redaktorské práci jsem měla vždy blízko. Už od studií jsem se věnovala úpravám dialogů pro dabing a psala do časopisů. Později jsem pracovala jako redaktorka v regionálním zpravodajství na TV Nova a pak mě na dlouhá léta pohltil marketing. Na všech pozicích jsem vždy psala tak, aby čtenář dostával sdělení jako na stříbrném podnose – tedy srozumitelně a čtivě. Na tom si zakládám i při práci v nastole, která mě baví svou barevností, setkáváním s inspirativními lidmi a super partou v redakci.

Ve volném čase vášnivě peču chleba, šiji, miluji procházky v přírodě a zahradničení, kde mě s rukama v hlíně napadají nejlepší nápady.

Markéta Nekolová
literární redaktorka

Od dětství jsem fatální písmenkožroutka, knihomolka a vášnivá pisatelka. První knihu jsem vlastnoručně tiskacím písmem sepsala v sedmi letech a první báseň mi otiskli v časopise Sluníčko. Mám vystudovanou dramaturgii na DAMU, napsala jsem nějaké divadelní hry, pohádky, filmové a televizní scénáře, rozhovorové knihy, vedu workshopy tvůrčího psaní. Dlouhodobě studuji vztahy v rámci sepoznávacího výcviku Principy života, jehož jsem také lektorkou. Miluji příběhy a věřím jejich síle. Možná právě proto pracuji v nastole. Moje práce mi umožňuje setkávat se s inspirativními lidmi, ovlivňovat je a sama se jimi nechávat ovlivnit. Rozpoznávat příběhy, čistit je, rozplétat a tvarovat – jak na bílých stránkách knih, tak v životě – se mi zdá úplně nejvíc.

Kristina Synek
výtvarná redaktorka

Už název mojí pozice vypovídá o kreativní práci zaměřené na umění a design. Ten mě spolu s módou a architekturou provází celým mým profesním i osobním životem. Vystudovala jsem oděvní design a marketingové komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Založila jsem vlastní oděvní značku. V Albatros Media jsem prošla marketingovým oddělením, kde mě ze všeho nejvíce naplňovala příprava grafických materiálů a proces vzniku knižní obálky. Po mateřské proto bylo jasnou volbou vrhnout se naplno do designu knih. Od roku 2023 tak pro nakladatelství nastole vymýšlím grafické návrhy obálek, layoutů, vybírám povrchovou úpravu, tak aby konečný výsledek odpovídal trendům a zaujal čtenáře.